RADNY RADY MIASTA PIŁY

Piła 500 Miasto Piła

Piła to nie przystanek,
to nasze miasto!

Na skróty

Urząd miasta w Pile

Sonda

Radny Piły Bogusławski

Który Kościół w Pile zasługuje na miano najpiękniejszego?

Kościół p.w. św. Stanisław Kostki - Piła, ul. Browarna 13

Kościół p.w. Świętej Rodziny - Piła, ul. św. Jana Bosko

Kościół p.w. św. Antoniego - Piła, ul. Ludowa 10

Kościół p.w. Św. Józefa - Piła, ul. Korczaka

Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych - Piła, Osiedle Górne

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej - Piła Motylewo ul. Orla

Kościół Miłosierdzia Bożego - Piła ul. Śniadeckich

Kościół garnizonowy NMP Częstochowskiej - Piła ul. Podchorążych

Kościół św. Jana Bosko - Piła Staszyce ul. Libelta

Kościół św. Rafała Kalinowskiego - Piła Koszyce

Kościół ewangelicko-augsburski - Piła ul. Buczka

Wyniki/ poprzednie sondy

Wspieram

Fakty Pilskie

 

Bezpieczny bo widoczny

 

Bezpieczny bo widoczny

 

 

 

 

 

 

Powiat pilski

Powiat Pilski leży w północnej części województwa wielkopolskiego, na powierzchni 1268 km2, który zamieszkuje ok. 138 tys. mieszkańców.

Powiat Pilski jest jednym z pięciu powiatów ziemskich, które utworzone zostały z byłego województwa pilskiego, a dziś należą do województwa wielkopolskiego ze stolicą w Poznaniu. W skład powiatu pilskiego wchodzi jedna gmina miejska (Piła), 4 gminy miejsko-wiejskie (Łobżenica, Ujście, Wyrzysk, Wysoka) oraz 4 gminy wiejskie (Białośliwie, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Szydłowo).

Starostwo powiatowe w Pile

Powiat ma charakter typowo rolniczy, użytki rolne zajmują 75.658 hektarów. Dominują gospodarstwa indywidualne. Ważne miejsce w gospodarce powiatu zajmuje również leśnictwo. Pozyskiwana w miejscowych lasach tarcica stanowi ważny surowiec wykorzystywany w przemyśle meblarskim i papierniczym, stąd również eksportuje się spore ilości grzybów i jagód.

Rejon bogaty jest w zasoby wodne, porosły wielkimi kompleksami leśnymi, których obszar przekracza 28 proc. powierzchni powiatu. Przepływają tu rzeki Noteć, Gwda i Łobzonka, nie brakuje też jezior.

Władze powiatu pilskiego nie tylko doceniają niezaprzeczalne walory turystyczne tego regionu, ale w rozwoju turystyki widzą jego przyszłość. Już od wielu lat gminy powiatu pilskiego słyną z wielu ośrodków o charakterze wypoczynkowym i rekreacyjnym, w licznych zajazdach i leśniczówkach goszczą myśliwi z Niemiec, rozwija się turystyka piesza i rowerowa, powstają gospodarstwa agroturystyczne. Wskutek indywidualnej przedsiębiorczości pojawia się coraz więcej prywatnych pensjonatów i małych obiektów gastronomicznych usytuowanych przy najczęściej uczęszczanych szlakach.

Przemysł ulokował się głównie w Pile. Największym zakładem jest Philips Lighting Poland S.A. Na mapie gospodarczej tego miasta znaczącą pozycję zajmują też inne firmy:  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. - Oddział Poszukiwania Nafty i Gazu, a także drukarnia Winkowski Spółka z o.o. i Agora, gdzie drukuje się znane tytuły prasy kolorowej i prasę codzienną. Na obrzeżach miasta znajdują się nowoczesne i wyróżniające się estetyką obiekty Palarni Kawy "Celmar''. Poza Piłą funkcjonuje Zakład Przemysłu Rolno-Spożywczego Farmutil HS Holding S.A. zlokalizowany w Śmiłowie na terenie gminy Kaczory.

Obok firm, których nazwy znane są poza terenem powiatu pilskiego, funkcjonuje tu wiele zakładów produkcyjnych, rzemieślniczych, usługowych, placówek handlowych i gastronomicznych.

 

 

Powiat Pilski
NIP: 7642611565
REGON: 570799480

Adres
Starostwo Powiatowe w Pile
al. Niepodległości 33/35, 64-920 Piła
tel. 067 210 93 01
fax.067 210 93 02
email: starostwo@powiat.pila.pl
NIP 764-21-06-100
REGON 570790911

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Twoje imię:

Adres e-mail:

Dlaczego warto się zapisać?

Mapa
działalności radnego

http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/

W mediach