RADNY RADY MIASTA PIŁY

Piła 500 Miasto Piła

Piła to nie przystanek,
to nasze miasto!

Na skróty

Urząd miasta w Pile

Sonda

Radny Piły Bogusławski

Który Kościół w Pile zasługuje na miano najpiękniejszego?

Kościół p.w. św. Stanisław Kostki - Piła, ul. Browarna 13

Kościół p.w. Świętej Rodziny - Piła, ul. św. Jana Bosko

Kościół p.w. św. Antoniego - Piła, ul. Ludowa 10

Kościół p.w. Św. Józefa - Piła, ul. Korczaka

Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych - Piła, Osiedle Górne

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej - Piła Motylewo ul. Orla

Kościół Miłosierdzia Bożego - Piła ul. Śniadeckich

Kościół garnizonowy NMP Częstochowskiej - Piła ul. Podchorążych

Kościół św. Jana Bosko - Piła Staszyce ul. Libelta

Kościół św. Rafała Kalinowskiego - Piła Koszyce

Kościół ewangelicko-augsburski - Piła ul. Buczka

Wyniki/ poprzednie sondy

Wspieram

Fakty Pilskie

 

Bezpieczny bo widoczny

 

Bezpieczny bo widoczny

 

 

 

 

 

 

Sesja za sesją, relacje z sesji VI kadencji

Sesja Rady Miasta Piły po raz dwudziesty.

25.04.2012 - 18:03

25 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się już XX Sesja Rady Miasta Piły. Tradycyjnie obrady rozpoczęły się o godzinie 12:00 a porządek obrad zawierał 18 punktów.

Sesja Rady Miasta Piły po raz dwudziesty.

zdjęcie dzięki uprzejmości Sebastiana Daukszewicza

Sesja rozpoczęła się nietypowo - bo od przeczytania przez Panią wiceprezydent Beatę Dudzińską listu gratulacyjnego dla firm obchodzących okrągłą rocznicę: Farmutil HS (30 lat), Seikos (20 lat), Nieruchomości "Furman" (20 lat).

Po krótkich gratulacjach przeszliśmy do pracy nad porządkiem obrad. Jak zwykle pierwsze punkty obejmowały sprawy porządkowe, czyli: Informacja Przewodniczącego Rady Miasta Piły o podejmowanych działaniach pomiędzy XIX a XX Sesją Rady Miasta Piły oraz Sprawozdanie Prezydenta Miasta Piły z prac  Prezydenta Miasta Piły w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady Miasta Piły.

 

Z ważniejszych punktów, które przyniosły sporo pytań można wymienić: 

Pkt. 4 Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Piły na lata 2012-2022, gdzie było wiele wątpliwości odnośnie słuszności stworzenia sali koncertowo - audiowizualnej ( przebudowa sali kinowej znajdującego się przy Dąbrowskiego 8 ). Uchwała przegłosowana, 14 Radnych poprarło.

Pkt.5 Projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta Piły na 2012 rok, nie było słychać większych sprzeciów, jednak 5 radnych się wstrzymało, 4 było przeciwnych, a 13 poparło, w związku z czym uchwała została przyjęta

Pkt. 8, który wniósł najwięcej uwag: Projekt uchwały w sprawie połączenia samorządowych instytucji kultury - Pilskiego Domu Kultury i Klubu Seniora "Zacisze" w Pile - i utworzenia samorządowej instytucji kultury Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji.

Cieszę się że chyba wszyscy radni byliśmy zgodni w celowości utworzenia gminnej jednostki, która zajmie się zaspokajaniem kulturalnych potrzeb mieszkańców. Problemem okazała sie tylko nazwa. Przygotowując się do sesji rady miasta przeglądałem różne strony internetowe oraz katalogi ośrodków kultury. Znakomita większość to Gminne Domy Kultury, Miejskie Domy Kultury, Domy Kultury a tylko nieliczne wyróżniały się nazwami, na których dłużej zatrzymałem oko. Nazwa Fabryka Emocji będzie używana tylko na zewnątrz do kontaktów z kontrahentami, pilanie będą używać Klub Seniora i Teatr Miejski. Nazwa będzie się wyróżniać na tle innych i będzie łatwiej ją zapamiętać - w marketingu jest takie powiedzenie wyróżnij się lub zgiń!. W nowej nazwie jest zawarta działalność impraseryjna jak i edukacyjna, warsztatowa i artystyczna. Taką nazwę wymyślili pilanie i uszanujmy to. Gdyby taką nazwę zaproponowała firma doradcza i za swoją propozycję wystawiła fakturę 5000 - 10000 zł to wszyscy bylibyśmy zadowoleni !? Dla tych właśnie powodów głosowałem za Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji

 

Po tym punkcie została ogłoszona przerwa.

 

O ile pierwsza część obrad dostarczyła sporo dyskusji na temat poszczególnych punktów, o tyle druga część odbyła się "w trybie przyspieszonym". Punkty od 9 do 14 zostały przyjęte jednomyślnie. Dotyczyły kolejno m.in. Projektu uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie Miasta Piły do roku 2015, Projektu uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Miasta Piły do roku 2020, Projekt uchwały w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości stanowiących własność Gminy Piła, Projekt uchwały w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Pile przy ul. Szkolnej oraz Projekt uchwały w sprawie przyjęcia dokumentu Lokalny program rewitalizacji obszarów poprzemysłowych na terenie miasta Piły do 2020 r i ostatni głosowany punkt to Projekt uchwały w sprawie wezwania do uchylenia Uchwały nr XVI/229/12 Rady Miasta Piły z dnia 31 stycznia 2012 roku w sprawie zatwierdzenia taryfy cen za wodę i ścieki na okres od 1 marca 2012 r. do 28 lutego 2013 r., w części dotyczącej zatwierdzenia taryf opłat za korzystanie z urządzeń kanalizacji deszczowej, złożonego przez Spółdzielnię Mieszkaniową "STASZIC" w Pile.

 

Jeżeli chodzi o zapytania i interpelacje to z mojej strony padły dwa pytania: Pierwsze odnośnie poprawy bezpieczeństwa przy ulicy Bydgoskiej, a konkretnie chodzi tutaj o przejście dla pieszych przy Salezjańskiej Szkole Podstawowej. Była mowa o odnawianiu znaków. Przewidziane są w tym miejscu rocznie zgodnie z odpowiedzią na moją lutową interpelację 4 takie prace, moje pytania dotyczyło daty wykonania pierwszej. Jeżeli chodzi o drugie pytanie, to sprawa jest bardzo swieża i dotyczy naboru do pilskich przedszkoli. Czy rodzice, którzy otrzymali odmowę przyjęcia dziecka, mogą się odwoływać od decyzji? Okazało się, że odpowiedź otrzymałem jeszcze na Sesji: Istnieje możliwość odwołania, należy się w pierwszej kolejności odwołać do Dyrektora danej placówki, a Dyrektor dalej przekłada pismo do Prezydenta.

Wcześniej już wspominałem, że Radni przyspieszyli w drugiej części obrad, i w ten o to sposób udało się zakończyć obrady w trzy i pół godziny.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Twoje imię:

Adres e-mail:

Dlaczego warto się zapisać?

Mapa
działalności radnego

http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/

W mediach