RADNY RADY MIASTA PIŁY

Piła 500 Miasto Piła

Piła to nie przystanek,
to nasze miasto!

Na skróty

Urząd miasta w Pile

Sonda

Radny Piły Bogusławski

Który Kościół w Pile zasługuje na miano najpiękniejszego?

Kościół p.w. św. Stanisław Kostki - Piła, ul. Browarna 13

Kościół p.w. Świętej Rodziny - Piła, ul. św. Jana Bosko

Kościół p.w. św. Antoniego - Piła, ul. Ludowa 10

Kościół p.w. Św. Józefa - Piła, ul. Korczaka

Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych - Piła, Osiedle Górne

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej - Piła Motylewo ul. Orla

Kościół Miłosierdzia Bożego - Piła ul. Śniadeckich

Kościół garnizonowy NMP Częstochowskiej - Piła ul. Podchorążych

Kościół św. Jana Bosko - Piła Staszyce ul. Libelta

Kościół św. Rafała Kalinowskiego - Piła Koszyce

Kościół ewangelicko-augsburski - Piła ul. Buczka

Wyniki/ poprzednie sondy

Wspieram

Fakty Pilskie

 

Bezpieczny bo widoczny

 

Bezpieczny bo widoczny

 

 

 

 

 

 

Działalność

Proceder wypalania odpadów biologicznych na działkach

11.11.2011 - 10:42

Mieszkańcy Piły szczególnie osiedla Górnego skarżą się na proceder wypalania odpadów biologicznych na działkach, których siwy dym wkraczający do mieszkań nie pozwala im normalnie funkcjonować. W tej sprawie w dniu 10 listopada br.  złożyłem poprzez Biuro Rady Miasta Piły zapytanie do Prezydenta Piły. "Proszę o określenie możliwości i sposobów ukrócenia tego procederu oraz jakie Urząd Miasta wprowadził procedury w celu eliminacji tego problemu mieszkańców."

Proceder wypalania odpadów biologicznych na działkach

Na potwierdzenie poniżej załączam wiadomośd jaką otrzymałem od mieszkanki Piły:
„Od wielu lat nurtuje mnie problem wypalania odpadów biologicznych na ogrodach działkowych. Ten proceder jest w chwili obecnej nie do zaakceptowania. Nie jestem pieniaczem, ale uważam, że Piła przez to wypalanie śmieci w okresie wiosenno-jesiennym bardzo traci na atrakcyjności. Już wielokrotnie zwracałam się do radnych poprzednich kadencji w tej sprawie - bez rezultatu niestety, zwracałam uwagę na ten problem lokalnym mediom. Moim zdaniem trzeba się tym zająć, bo nie może być tak, że mieszkańcy domów jednorodzinnych nie mogą spalać odpadów biologicznych ( w tym wypadku muszą każdorazowo zawiadamiać straż pożarną), a działkowcy robią to dowoli i to o każdej porze bez żadnych konsekwencji, a wypalają wszystko co się da. Mieszkam na ulicy Matwiejewa i z " góry" widzę, co sie dzieje na działkach wzdłuż Różanej Drogi. Nie dalej jak wczoraj około godziny 14 - tej na obwodnicy w tym miejscu był jeden siwy dym , początkowo myślałam, że to jest mgła, myliłam się. To działkowcy robią porządki na swoich działkach, a że wiatr jest przeważnie zachodni, ten cały dym wdmuchiwany jest do centrum miasta, czy widzę to tylko ja? Interweniowałam w tym zakresie również u strażników miejskich, ale oni stwierdzili, że nie mogą wejść na teren działek i wystawienie mandatu w takiej sytuacji jest niemożliwe, a z ich informacji również wynika, że jest całoroczny zakaz wypalania odpadów. Proszę o interwencję w tej sprawie. Wiosną i jesienią w moich okolicach nie można otworzyć okna, bo wszędzie jest dym. Sama byłam świadkiem sytuacji, jak z parku miejskiego uciekali ludzie, bo dym nie pozwalał na korzystanie z jego uroków. To naprawdę jest uciążliwe nie mówiąc o tym, że Piła traci na tym wizerunkowo. Od wielu znajomych spoza Piły słyszę, że " u was to ciągle śmierdzi spalenizną" ( i nie chodziło tu o fetor z Farmutilu czy odór z ziemniaczanki). Widzę, że miasto spostrzega problem organizując wywóz odpadów biologicznych, ale to za mało.
Proszę o określenie możliwości i sposobów ukrócenia tego procederu oraz jakie Urząd Miasta wprowadził procedury w celu eliminacji tego problemu mieszkańców.

 

W dniu 29 listopada tuż przed rozpoczęciem Sesji RM otrzymałem odpowiedź na ww. interpelację od Prezydenta

 

Otrzymałem odpowiedź od Prezydenta w sprawie spalania pozostałości roślinnych na terenach ogródków działkowych. Jest ono kategorycznie zabronione i za nieprzestrzeganie grożą kary wynikające z kodeksu wykroczeń. Jak się dowiedziałem, są już ostrzeżenia oraz wymierzane kary, Straż Miejska kontroluje i uświadamia działkowców odbywa z nimi rozmowy, podczas zebrań prowadzi działalność informacyjną ale... czy jest jakiś sposób aby skutecznie pozbyć sie tego problemu? Jak długo mieszkańcy, szczególnie osiedla Górnego przy ul. Matwiejewa, bedą musieli żyć z tym dymem? Proszę o podzielenie się propozycjami rozwiązania.

 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Twoje imię:

Adres e-mail:

Dlaczego warto się zapisać?

Mapa
działalności radnego

http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/

W mediach