RADNY RADY MIASTA PIŁY

Piła 500 Miasto Piła

Piła to nie przystanek,
to nasze miasto!

Na skróty

Urząd miasta w Pile

Sonda

Radny Piły Bogusławski

Który Kościół w Pile zasługuje na miano najpiękniejszego?

Kościół p.w. św. Stanisław Kostki - Piła, ul. Browarna 13

Kościół p.w. Świętej Rodziny - Piła, ul. św. Jana Bosko

Kościół p.w. św. Antoniego - Piła, ul. Ludowa 10

Kościół p.w. Św. Józefa - Piła, ul. Korczaka

Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych - Piła, Osiedle Górne

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej - Piła Motylewo ul. Orla

Kościół Miłosierdzia Bożego - Piła ul. Śniadeckich

Kościół garnizonowy NMP Częstochowskiej - Piła ul. Podchorążych

Kościół św. Jana Bosko - Piła Staszyce ul. Libelta

Kościół św. Rafała Kalinowskiego - Piła Koszyce

Kościół ewangelicko-augsburski - Piła ul. Buczka

Wyniki/ poprzednie sondy

Wspieram

Fakty Pilskie

 

Bezpieczny bo widoczny

 

Bezpieczny bo widoczny

 

 

 

 

 

 

Blog

Zgromadzenie Związku Międzygminnego po pierwszym posiedzeniu

15.12.2012 - 11:33

Ustawa "śmieciowa" czyli ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach  już od 1 lipca 2013r  obejmie bezpośrednio każdego mieszkańca Polski. Od Rad Gmin będzie zależało m.in.  kto odbierze wszelkie odpady komunalne i także jakie będziemy w tym zakresie ponosić koszty. Zawsze taniej jest w grupie i z inicjatywy Prezydenta Piły został powołany do życia Związek Międzygminny "Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi".  I Zgromadzenie uczestników związku nastąpiło 14 grudnia 2012r., w pilskim Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji - sali Kameralnej przy Placu Staszica 1. Na obradach pojawili się przedstawiciele gmin i miast, które podjęły decyzję o przystąpieniu, a także w charakterze obserwatora przedstawiciel Gminy Okonek. Gmina ta najprawdopodobniej dołączy do  związku lecz musi to zostać poprzedzone ich uchwałą oraz pozytywnymi uchwałami rad gmin obecnych uczestników. Od obwieszczenia w Dzienniku Urzędowym Wojewody Wielkopolskiego z dnia 7 grudnia, uczestnikami związku są : Białośliwie; Czarnków; Drawsko; Jastrowie; Kaczory; Krajenka; Krzyż Wielkopolski; Miasteczko Krajeńskie; Piła; Szydłowo; Ujście; Wieleń; Wyrzysk.

Zgromadzenie Związku Międzygminnego po pierwszym posiedzeniu

Na inauguracyjnym posiedzeniu przedstawiciele musieli zdecydować o wyborze Przewodniczącego Zgromadzenia oraz składzie organu wykonawczego jakim jest Zarząd Związku.

Na wniosek Jacka Bogusławskiego w głosowaniu tajnym Przewodniczącym Zgromadzenia został inicjator powołania związku Prezydent Piły Piotr Głowski, a jego zastępcą Burmistrz Ujścia Henryk Kazana.

Przewodniczącym Zarządu Związku został wybrany Zygmunt Jasiecki

a jego zastępcą Andrzej Gawłowski

natomiast członkami Zarządu wybrano Janusza Kubiaka (Piła), Piotra Wojtiuka (Jastrowie), Marię Bratkowską (Wyrzysk) i Zbigniewa Stochaja (Wieleń). Skład Komisji Rewizyjnej tworzą  Marek Tchórzka (Drawsko), Zbigniew Kosmatka (Piła) oraz Dariusz Chrobak (Szydłowo). Siedziba Związku znajdzie się w Inwest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 pokój 310.

 

Podczas trawjących ponad 3 godziny obrad, Zgromadzenie Związku Międzygminnego zobowiązałoło Zarząd Związku do przygotowania projektu zmian Statutu Związku uwzględniających rekomendacje Ministra Administracji i Cyfryzacji wyrażone w piśmie z dnia 20 listopada 2012 roku oraz uwzględniających ewentualne zmiany ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

 

Z dniem 1 lipca 2013 r. Związek Międzygminny postanowił przejąć obowiązek odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. Wykonanie uchwały powierzono Zarządowi.

 

Poproszony o komentarz jako przedstawiciel Gminy Piła powiedziałem: " Już od początku lipca 2013 roku będą obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów.  Mieszkańcy,  którzy  mają osobne umowy z obsługujacymi w tym zakresie  powinni  z  nimi rozwiązać umowy tak aby mieć zagwarantowana obsługę jedynie do 30 czerwca. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przejmie nasz Zwiazek Międzygminny i będzie zgodnie z ustawą zobowiązany do realizowania tego zadania.  Wyłoni on w  przetargu firmę lub firmy, które będą odbierać odpady od wszystkich właścicieli nieruchomości.  Dzięki temu nie będzie „opłacać się” wyrzucanie śmieci do lasu. Za odbiór odpadów wszyscy mieszkańcy będziemy uiszczać opłatę opartą na określonej przez Zarząd Związku podstawowej stawce. Będzie też ukłon i wyjątek dla osób, które segregują odpady,  a jest ich w Pile sporo – ekologiczni obowiązkowo zapłacą mniej."

 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Twoje imię:

Adres e-mail:

Dlaczego warto się zapisać?

Mapa
działalności radnego

http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/

W mediach