RADNY RADY MIASTA PIŁY

Piła 500 Miasto Piła

Piła to nie przystanek,
to nasze miasto!

Na skróty

Urząd miasta w Pile

Sonda

Radny Piły Bogusławski

Który Kościół w Pile zasługuje na miano najpiękniejszego?

Kościół p.w. św. Stanisław Kostki - Piła, ul. Browarna 13

Kościół p.w. Świętej Rodziny - Piła, ul. św. Jana Bosko

Kościół p.w. św. Antoniego - Piła, ul. Ludowa 10

Kościół p.w. Św. Józefa - Piła, ul. Korczaka

Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych - Piła, Osiedle Górne

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej - Piła Motylewo ul. Orla

Kościół Miłosierdzia Bożego - Piła ul. Śniadeckich

Kościół garnizonowy NMP Częstochowskiej - Piła ul. Podchorążych

Kościół św. Jana Bosko - Piła Staszyce ul. Libelta

Kościół św. Rafała Kalinowskiego - Piła Koszyce

Kościół ewangelicko-augsburski - Piła ul. Buczka

Wyniki/ poprzednie sondy

Wspieram

Fakty Pilskie

 

Bezpieczny bo widoczny

 

Bezpieczny bo widoczny

 

 

 

 

 

 

Blog

Nie dla czadu - o zagrożeniu z uczniami szkół podstawowych

16.04.2015 - 16:48

„Nie dla czadu” pod takim hasłem w całej Polsce prowadzone są akcje, które mają uświadomić nas o zagrożeniach jakie niesie ze sobą tlenek węgle, potocznie zwany czadem. Choć sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste to jak pokazują dane do zatruć dochodzi, bo nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dlatego we czwartek w Zespole Szkół nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 7 na Osiedlu Górne, z inicjatywy Jacka Bogusławskiego i przy merytorycznym wsparciu Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Pile odbyły się spotkania skierowane do uczniów klas 4-6, które miały na celu zaznajomić młodzież z akcją społeczną „Nie dla czadu”, ale i przestrzec przed problemem zatruć tlenkiem węgla.

Nie dla czadu - o zagrożeniu z uczniami szkół podstawowych

Spotkania w Szkołach Podstawowych na Osiedlu Górnym mają przede wszystkim uświadomić młodzież o zagrożeniach jakie niesie ze sobą tlenek węgla. Zagrożeniach, które mogą być bardzo tragiczne w skutkach. Statystyki śmiertelnych przypadków zatrucia w Pile to aż 6 przypadków. Dzięki współpracy Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, a także przychylności dyrekcji mogliśmy przedstawić uczniom zagadnienia związane m.in. zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla czy postępowaniem ratunkowym w przypadku zatrucia. Spotkanie w placówkach szkolnych to jeden z wielu punktów naszej akcji na terenie Piły. Zależy nam aby młodzież była informowana i edukowana przez specjalistów stąd pomysł na dzisiejsze spotkanie, dzięki której mamy nadzieję, młodzi ludzie będą bardziej świadomi - mówi Jacek Bogusławski radny Rady Miasta Piły.
 

 

 

Poza wątkiem związanym z tlenkiem węgla, podczas czwartkowych spotkań Krzysztof Gajewski przedstawił również zagadnienia związane z telefonami alarmowymi oraz postępowaniem ratunkowym w przypadku zatrucia. Ponadto Sebastian Krzoska, który reprezentował Straż Miejską w Pile, uświadamiał młodzież o tym czym należy, a czym nie wolno palić w piecach oraz o konsekwencjach jakiego mogą wyniknąć z nieprawidłowej gospodarki odpadami.
 

 

 

Pomysłodawcy spotkania byli zadowoleni z aktywność uczniów obu szkół, którzy zadawali wiele, często złożonych pytań, te poświęcone były omawianemu wątkowi. Mimo, że problem jest szczególnie zauważalny w okresie jesienno-zimowym to do akcji Straży Pożarnej związanych z tlenkiem węgla funkcjonariusze straży wyjeżdżają w ciągu całego roku. Jak zapowiadają organizatory to nie ostatnia inicjatywa, która ma na celu zwiększenie świadomości mieszkańców Piły i ich edukowanie przez specjalistów, którzy reprezentują w Pile odpowiednie służby.





(Inf.pras.)

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Twoje imię:

Adres e-mail:

Dlaczego warto się zapisać?

Mapa
działalności radnego

http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/

W mediach