RADNY RADY MIASTA PIŁY

Piła 500 Miasto Piła

Piła to nie przystanek,
to nasze miasto!

Na skróty

Urząd miasta w Pile

Sonda

Radny Piły Bogusławski

Który Kościół w Pile zasługuje na miano najpiękniejszego?

Kościół p.w. św. Stanisław Kostki - Piła, ul. Browarna 13

Kościół p.w. Świętej Rodziny - Piła, ul. św. Jana Bosko

Kościół p.w. św. Antoniego - Piła, ul. Ludowa 10

Kościół p.w. Św. Józefa - Piła, ul. Korczaka

Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych - Piła, Osiedle Górne

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej - Piła Motylewo ul. Orla

Kościół Miłosierdzia Bożego - Piła ul. Śniadeckich

Kościół garnizonowy NMP Częstochowskiej - Piła ul. Podchorążych

Kościół św. Jana Bosko - Piła Staszyce ul. Libelta

Kościół św. Rafała Kalinowskiego - Piła Koszyce

Kościół ewangelicko-augsburski - Piła ul. Buczka

Wyniki/ poprzednie sondy

Wspieram

Fakty Pilskie

 

Bezpieczny bo widoczny

 

Bezpieczny bo widoczny

 

 

 

 

 

 

Blog

Destrukcyjny asfalt

31.07.2013 - 12:08

Remonty dróg w okresie wakacyjnym to zmora kierowców. Choć na ogół przynoszą relatywnie trwałe i ułatwiające podróż efekty, to kierujący pojazdami w trakcie prac napotykają na liczne utrudnienia. Ruch wahadłowy, zamknięte odcinki drogi to nic w porównaniu ze szkodami, jakie ponieśli kierowcy, poruszający się w minioną sobotę (tj. 27 lipca br.) trasą Skrzatusz – Dobino. 

Destrukcyjny asfalt

fot. Smoła z grysem na nadkolach dotykała każdy pojazd.

 

Prowadzone na tym odcinku drogi prace remontowe, które Powiat Pilski zlecił wykonawcy, zostały przeprowadzone w technologii potocznie nazywanej „szybkie wiązanie asfaltu”. Polega ona na wyłożeniu zlepki smoły i grysu na całej szerokości jezdni, po czym nawierzchnia powinna ulec zwalcowaniu. Powinna, bo jak relacjonują kierowcy tak się nie stało. Skutkiem niedopatrzenia są liczne szkody: osmolone nadwozie, drobinki nawierzchni w tarczach hamulcowych, odpryski na lakierze i karoserii. Tego dnia policja odebrała przeszło 60 zgłoszeń.

Kierowcy pojazdów, które uległy zniszczeniu na drodze powiatowej 1168P mogą dochodzić swoich praw u zarządcy drogi, który wyciągnie konsekwencje od wykonawcy projektu.

Na dobrą sprawę procedurę rozpoczynamy już na miejscu zdarzenia. Powinniśmy udokumentować poniesione szkody – najlepiej w formie multimedialnej. Wezwać pomoc drogową, a także policję, która po przybyciu na miejsce sporządzi notatkę. Może być pomocna przy dochodzeniu odszkodowania od właściwego podmiotu w tym wypadku wykonawcy, który nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie prac. Istotne jest poinformowanie o tym zdarzeniu ubezpieczyciela.


Następnie powinniśmy złożyć pisemny wniosek. Wzór, który dla Państwa przygotowałem w konsultacji z radcą prawnym można pobrać pod tym adresem: LINK . Po dokładnym wypełnieniu, opisaniu całego zdarzenia i dołączeniu dokumentacji multimedialnej należy złożyć dokument w Dziale Technicznym Powiatowego Zarządu Dróg w Pile, z siedzibą przy ul. Walki Młodych 78. W ten sposób zarządca będzie miał podstawę do rozpoczęcia procedury naprawy szkody.

W praktyce oznacza to przekazanie dokumentacji wraz potwierdzeniem zleconych robót drogowych do firmy ubezpieczeniowej. W tym przypadku prawdopodobnie ubezpieczyciel ZDP z regresu wystąpi do firmy wykonującej remont.

 

(JB)
 

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Twoje imię:

Adres e-mail:

Dlaczego warto się zapisać?

Mapa
działalności radnego

http://plebiscyt.jacekboguslawski.pl/

W mediach